kolmapäev, 21. oktoober 2015

II KOHTUMINE 21.10.2015

Eelmisel korral sai kokku lepitud reeglid. Üheks reegliks leppisime kokku, et kui noor on ringist teatud korrad põhjuseta puudunud, ei saa ta kaasa väljasõidule, mis peale teatud teema läbimist toimub.
Vabatahtliku päästekomando juht Harri oli haige.

Kohtumist alustasime kohalolekukontrolliga. Ka seekord on teemaks LIIKLUSKASVATUS!
Kordamine on tarkuse ema, seetõttu esitas ringi juhendaja erinevaid küsimusi selle kohta,  mida arutati eelmisel korral. Näiteks: Mis kahjustab helkuri helkimisoamdusi (pesemine)?,Helkuri põhimõte- see (mida teeb?) valgust sõidukijuhi silmadesse tagasi? jne. Küsimused on võetud maanteeameti poolt koostatud ristsõnast, mida noored eelmisel korral lahendasid.

Nüüd mooduastasime 4 rühma, et mängida mosaiigi mängu, mille juhendaja oli ette valmisanud.Teemaks ikka liikluskasvatus. Rühma liikmetele anti küsimused ja laused. Lahku lõigatult, rühma ülesanne oli need läbi töötada ning küsimus ja vastus kokku panna. Hiljem kandis rühm oma küsimused ja vastused teistele ette ja toimus arutelu.

Järmiseks ülesandeks oli suhelda kogu grupiga. Mängisime mängu liikluse bingo. Iga küsimuse juurde pidi saama erineva inimese nime, kes sellele küsimusele vastas. Hiljem toimus arutelu. Mäng oli väga meeleolukas ja tekitas erinevaid küsimusi, millele veel eelnevalt vastust ei teatud.

Kui eelnev ülesanne sai täidetud asusime järgmise ülesande juurde, selleks olid liikluse teemalised testid. Iga noor sai erineva töölehe. See näias ära, kes palju oskab. Parim vastaja sai premeeritud.

Kui raske töö tehtud asusime veidike loomingulisema ülesande kallale. Noorte ülesandeks oli helkurribadega (need millest liiklusmärke tehakse, jälegi tänud liikluskasvatusele) kaunistada Laeva valla Avatud Noortekeskuse välisuks. Et ka noortekeskuse sissepääs oleks pimedal ajal säravam ja nähtavam. Noored said ülesandega vahvalt hakkama ning sissepääs on nüüd värvilisem. Kes ei usu, tulge ja vaadake!

Enne koju minemist premeerisime igat ringis osalejat pisikese maiusega ja infovoldikutega liikluse teemal.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar