kolmapäev, 14. oktoober 2015

I KOHTUMINE 14.10.2015

Esmasel kokkusaamisel, mis toimus 14.oktoober 2015 aastal kell 17.30 Laeva valla Avatud Noorekeskuse ruumides räägti lastele, mida pääste noortering endast kujutab ja mida me tegema hakkame.
Lühike ülevaade koostööpartneritest (Laeva valla Avatud Noortekeskus MTÜ Laeva Vabatahtlik Tuletõrje Selts, Päästeamet) ja nende rollidest ringitöös.
Kokku lepiti ka ringi toimumisajad ja üht teist ka räägitud algas mäng- "Üks, kaks, kolm sünnipäevade kaupa rivisse"
Suud (kõnet) kasutamata pidid noored võtma rivisse nii, et nad oleksid sünnipäevade järgi kronoloogilises järjestuses (käsi ja viipamisi võis kasutada). Rivi algas jaanuariga ja lõppes detsembriga. Nüüd tekkis rivi selliselt, et kõige noorematest alates saime hakata laste kohta osalemise pabereid täitma.
Kui täidetud said kõik vajalikud paberid, millele oli tarvis lisada laste kontaktid ja info ning kokku kogutud lapsevanema nõusoleku lehed, kinnitamaks, et tema laps võib osaleda pääste noorteringis asusime oktoobrikuu teema juurde. Oktoobrikuu teemaks LIIKLUSKASVATUS! Toimus ümarlaud teemal- "Mis meenub lastele sõnaga liiklusohutus?".
Peale arutelu pidasime vajalikuks ühiselt läbi arutada noorteringi reeglid ja nendes ka kokku leppida, et kõikidel osapooltel oleks ringitöös hea osaleda. Reeglid kirjutasime paberile ja panime seinale, et vajadusel saaks igaüks neid sealt meelde tuletada.
Selleks, et esimesel korral lastele meelde tuletada, et kohale on jõudnud "pime aeg" viisime teema üle HELKURITELE. Vaatasime, kui paljudel noortel oli helkur olemas. Kuna õues oli piisavalt pime läksime me välja ja testisime neid helkureid, mis lastel olemas olid. Ringi lõpuks tegime omad järeldused ning kõik ringis osalejad said kaasa helkuri.Helkurid saime liikluskasvatuse tegijatelt- aiäh neile. Päeva lõpuks oli helkur olemas ka nendel noortel, kellel ringi tulemise ajal seda polnud.
Noorteringi juhendajad (Harri, Tõnu, Karmen) loodavad, et noored kasutavad helkureid aktiivselt ja saavad aru helkuri vajalikkusest pimedal ajal õues ringi liikudes ;)

Sellega lõpetasime oma esimese kohtumise ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar